techmatik.pl

Wibroprasa Uniwersalna MULTI 1200 PRO

 

 

Wibroprasa uniwersalna MULTI 1200 PRO charakteryzuje się przede wszystkim tym, że łączy funkcjonalność wibroprasy kroczącej i stacjonarnej. Ta innowacyjność umożliwia produkcję wyrobów betonowych od kostek brukowych, płyt chodnikowych, poprzez krawężniki, obrzeża trawnikowe, do wysokich elementów architektury ulic i ogrodów takich jak palisady, elementy ogrodzeniowe itp., także inne elementy infrastruktury drogowej takie jak: rury, przepusty itp., w zakresie wysokości 4÷120 cm. Wyroby te mogą być produkowane w systemie stacjonarnym lub kroczącym.

 

ZALETY WIBROPRASY

• łączy zarówno funkcjonalność wibroprasy kroczącej i stacjonarnej
• uniwersalność produkcji - wyroby mogą być produkowane w systemie stacjonarnym lub kroczącym w zależności od indywidualnych potrzeb Klientów, nie ograniczając go jedynie do jednego systemu produkcji
 • umożliwia produkcję wyrobów betonowych od kostek brukowych, płyt chodnikowych, poprzez krawężniki, obrzeża trawnikowe, do wysokich elementów architektury ulic i ogrodów takich jak palisady, elementy ogrodzeniowe itp. oraz inne elementy infrastruktury drogowej takie jak: rury, przepusty itp., w zakresie wysokości 4÷120 cm
 • możliwość produkcji wyrobów betonowych bez konieczności zastosowania kompletnej linii technologicznej, chociaż dostępna jest opcja przystosowania do współpracy z maszynami i urządzeniami wchodzącymi w skład takiej linii.
 

W budowie wibroprasy zastosowano sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne takie jak:
• prowadzenie stempla i formy na łożyskach liniowych,
• szuflady zasypowe napędzane silnikami hydraulicznymi,
• oprawy łożyskowe własnej konstrukcji gwarantujące długotrwałą i niezawodną eksploatację

ponadto nowością są:

 • proporcje ramy zespołu formującego oraz parametry elementów zespołu mocowania matrycy formy i zespołu mocowania stempla formy dobrane w sposób umożliwiający produkcję w systemie stacjonarnym i kroczącym. Wartości parametrów chronione są zgłoszeniem patentowym.
• olejowa skrzynia wibracyjna z systemem START/STOP


ROZWIĄZANIA KONSTRUKCYJNE


Pozostałe rozwiązania konstrukcyjne zapewniające wysoką efektywność produkcji:

Napęd szuflad zasypowych - dotychczasowe pośrednie przeniesienie napędu na szuflady zasypowe poprzez siłowniki hydrauliczne i zespół dźwigni zastąpiono rozwiązaniem konstrukcyjnym bezpośrednio przenoszącym napęd z silników hydraulicznych poprzez koła zębate na listwy szuflad. Dzięki temu zmniejszono gabaryty tej części wibroprasy, a tym samym ilość energii potrzebnej do poruszania szufladami. Zastosowanie kół zębatych poprawiło dynamikę pracy szuflad. Koła z tworzywa sztucznego znacznie ograniczają hałas i są zabezpieczeniem przed uszkodzeniem innych bardziej odpowiedzialnych i kosztownych elementów układu, ograniczając jednocześnie ich zużycie.

Łożyska liniowe - zastosowane rozwiązanie precyzyjnego prowadzenia i pozycjonowania współpracujących elementów formy i stempla powoduje mniejsze zużycie form. Dzięki temu gniazda matryc i stopki stempla mają dłuższą żywotność.

System synchronizacji stempla i matrycy - służy do unieruchomienia stempla względem matrycy w czasie ruchu matrycy na pozycję rozformowania; składa się z łańcuchów, listew hamulcowych i siłowników hydraulicznych.

Napęd maszyny - tworzą dwa silniki elektryczne.

Zespół wału matrycy i zespół wału stempla formy - napędzane siłownikami hydraulicznymi; mocna, trwała konstrukcja w połączeniu z zastosowaniem wysokiej jakości łożysk, osadzonych w oprawach własnej konstrukcji, gwarantuje niezawodne użytkowanie. Parametry tych zespołów dobrano w taki sposób, że produkcja może odbywać się zarówno w systemie kroczącym i stacjonarnym (patent Techmatik).

Zespół podnoszenia ram - tworzą 4 śruby zsynchronizowane łańcuchem i napędzane silnikiem hydraulicznym. Zapewniają niezawodną i łatwą regulację wysokości podłogi względem matrycy.

Zbiornik betonu - jego odpowiednia konstrukcja z giętej blachy i technologia zapewniają uzyskanie powierzchni dających idealny wysyp betonu i wypełnienie szuflad zasypowych.

 


 DANE TECHNICZNE

ZAKRES AUTOMATYZACJI

   pełna automatyzacja procesu formowania

MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ WYROBU

 

1200 mm

MINIMALNA WYSOKOŚĆ WYROBU

 

40 mm

STRUKTURA WYROBU

 

wyrób  dwu  lub  jednowarstwowy

WIELKOŚĆ BLATÓW PRODUKCYJNYCH

 

1400 x 1100 mm

GRUBOŚĆ BLATÓW PRODUKCYJNYCH

 

od 12 do 55 mm (system stacjonarny)

MOC PRZYŁĄCZENIOWA

 

48 kW

MAKSYMALNA SIŁA UDARU WIBRACJI
(PŁYNNIE REGULOWANA)

 

250 kN

MAKSYMALNA SIŁA DOCISKU STEMPLA

 

150 kN

MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ
(ILOŚĆ CYKLI PRODUKCYJNYCH NA GODZINĘ)

ok. 120 cykli dla kostki dwuwarstwowej (system kroczący)
ok. 180 cykli dla kostki dwuwarstwowej (system stacjonarny)
ok. 100 cykli dla palisady 800 mm, jednowarstwowo (system kroczący)

GABARYTY KONSTRUKCJI MECHANICZNEJ

 

2660 x 7600 x 5260 mm

WAGA KOMPLETNEJ MASZYNY

 

ok. 32 000 kg

 

site